Gebelikte 4. Hafta

Aralık 2, 2012 No Comments »

Gebelikte 4. hafta

Gebeliğinizin 4 haftasında döllenmiş olan zigot uterusta kendine ait bir yer bulmaya çalışır. Bu dönem implantasyon zamanı olarak adlandırılır ve akıntılarınızın olması doğaldır çünkü takvim olarak eğer hamile kalmasaydınız adet kanamalarınızın olacağı haftada olacaktınız. Fakat bu kanama normal kanamalarınız kadar çok olmamalı..

Gebeliğinizin 4. Haftasında gebelik testlerinde pozitif sonuç alacağınız dönemdir kendiniz de testi evde uygulayabilirsiniz bu son derece basit yapılabileceğiniz bir olaydır fakat testi sabah uygulamanız daha iyi sonuç verecektir.

Gebelikte 4. Haftada Annedeki değişiklikler

  1. Mide bulantıları başlayabilir bazı kadınlarda bu bulantılar hamilelik boyunca ve sıkıntılı bir şekilde geçer bazılarında umursanmayacak kadar kolay atlatılır
  2. Göğüs uçlarında hassaslaşma yaşanabilir
  3. Sık sık idrar yapabilirsiniz bu gayet normal bir süreçtir
  4. Hafif bir akıntı olabilir
  5. Gazınız olabilir bu da normal bir olaydır. Ilaç kullanımını gerektirmez

Gebelikte 4. Haftada bebekteki değişiklikler

Bebeğiniz . haftadaki gibi hala çok küçüktür fakat hücrelerde bölünme ve tabakalşma devam etmektedir hücre 3 bölümde tabakalaşacak olup en üst bölümde cilt, saç, sinir sistemi gibi bölümller İkinci tabaka olan orta tabakada iskelet ve kas sistemleri ve son olarak üçüncü ve  iç tabakada iç organların oluşumu gerçekleşecektir.

Haftanın Önerileri

  1. Hamilelik testleri alabilirsiniz bir kaç çeşit deneyebilirsiniz
  2. Gebeliğinizin ilk haftalarında aşırı sıcak ortamlarınızdan kaçınmanız gerekir

Leave A Response